Przejdź do:

Rok 2007 - Konkurs o stypendia zagraniczne KOLUMB w 2007 r.

08.01.2007

Zachęcamy młodych uczonych z tytułem doktora, zainteresowanych stypendium w uznanym zagranicznym ośrodku badawczym, do wzięcia udziału w tegorocznej edycji programu KOLUMB.

Rejestracja kandydatów ubiegających się o stypendia odbywa się za pośrednictwem Internetu. Formularz wniosku on-line, za pomocą którego należy dokonać rejestracji, będzie dostępny na naszej stronie w połowie lutego. Dopiero po jego wypełnieniu formularz można będzie wydrukować i przesłać pocztą do biura FNP, w terminie do 15 marca.

Informujemy jednocześnie, że w tegorocznym konkursie Fundacja wprowadziła drobne zmiany w stosunku do edycji z lat ubiegłych. W ramach współpracy FNP z National Institutes of Health (NIH) polscy stypendyści odbywający staż podoktorski w NIH mogą, biorąc udział w konkursie KOLUMB, starać się o sfinansowanie kosztów podróży - do Stanów oraz raz do roku do ośrodka naukowego w Polsce.

Ponadto, począwszy od 2007 r., przestaje obowiązywać odrębna procedura ubiegania się o stypendia w SSEES w Londynie oraz w EUI we Florencji. Wnioski o stypendia w tych ośrodkach będą rozpatrywane na zasadach ogólnych.