Kolejne konkursy w programach TEAM i TEAM-TECH – spotkanie informacyjne

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone programom TEAM* i TEAM-TECH*, które są skierowane do naukowców z Polski i zagranicy posiadających co najmniej stopień naukowy doktora i zamierzających realizować projekty B+R wpisujące się w zakres Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS).

W trakcie spotkania szczególna uwaga zostanie poświęcona nowości w ofercie programów FNP realizowanych w ramach PO IR – modułowi core facility w programie TEAM-TECH. Moduł ten umożliwi finansowanie prac B+R mających na celu stworzenie lub rozwinięcie usługi badawczej, która w przyszłości będzie świadczona komercyjnie (przy czym usługa ta musi zostać stworzona/rozwinięta z wykorzystaniem już istniejącej infrastruktury). Kolejne nabory wniosków w programach TEAM i TEAM-TECH (w tym nabór do modułu core facility) rozpoczną się już 2 maja br.

Spotkanie odbędzie się 10 maja br. (wtorek) w siedzibie FNP przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie, w godz. 10.00 – 12.45.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja mailem do 9 maja br. na adres: infoday@fnp.org.pl.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim. Planowana jest transmisja online na kanale Fundacji na portalu YouTube. W trakcie spotkania osoby śledzące transmisję online ze spotkania będą mogły zadawać pytania dotyczące naborów wniosków w programach TEAM i TEAM-TECH wysyłając wiadomość na adres: infoday@fnp.org.pl.

Ramowy program spotkania:

9.30 – 10.00 – Rejestracja/poczęstunek

10.00 – 10.30 – Krótka prezentacja nowej oferty FNP realizowanej w ramach PO IR (w jęz. polskim) – Michał Pietras, Dyrektor ds. działalności programowej oraz dr Tomasz Poprawka, Zastępca Dyrektora ds. działalności programowej

10.30 – 10.45 – Przerwa kawowa

10.45 – 11:30 – Prezentacja programów TEAM i TEAM-TECH (w jęz. polskim) – dr Beata Frączak oraz dr inż. Dariusz Łukaszewski

11:30 – 12:00 – Q&A

12.00 – 12.45 – Indywidualne konsultacje z koordynatorami programów + przerwa kawowa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

* Programy TEAM i TEAM-TECH są realizowane w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (Działanie 4.4 Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R).

zestawienie-2-logotypow_ir-i-efrr_kolor

Cofnij