3 miliony funtów od rządu Szkocji na współpracę badawczą z UE

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Rząd Szkocji uruchomił grant Saltire Research Awards w wysokości 3 mln funtów na współpracę badawczą naukowców ze Szkocji i krajów Unii Europejskiej. Finansowanie skierowane jest do naukowców ze wszystkich dziedzin: artystycznych, humanistycznych i społecznych jak i nauk ścisłych oraz projektów interdyscyplinarnych.

W ramach programu Saltire Research Awards można uzyskać wsparcie nie tylko na nowe projekty, ale także na realizowane już badania. W zależności od zaawansowania prac badawczych prowadzony jest oddzielny nabór na projekty pilotażowe, warsztaty, wymianę naukową na różnym etapie badań – zarówno dla młodych naukowców jak i uznanych badaczy z dorobkiem naukowym. Celem finansowania współpracy naukowców ze Szkocji i Unii Europejskiej jest wspieranie innowacyjnych projektów i rozwiązań, które umożliwią realizację wspólnych założeń polityki europejskiej.

Wnioski i zapytania  odnośnie grantów Saltire Research Awards należy kierować do Scottish Funding Council i Royal Society of Edinburgh.

Termin składania wniosków upływa 12 lipca 2021 r.

Szczegółowe informacje o naborach:

Cofnij