Akcja digitalizacji książek z serii Monografie FNP wydanych do końca 2010 roku

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Wychodząc naprzeciw prośbom Autorów i Autorek książek z serii Monografie FNP, którzy wydali swoje prace w ramach serii Monografie FNP w okresie do 2010 r., Fundacja umożliwia bezpłatną digitalizację książek do formatu PDF.

Począwszy od 2011 roku, książki z serii Monografie FNP wydawane przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, są na bieżąco udostępniane w formacie PDF na stronie serii, zawsze w terminie 24 miesięcy po wydaniu książki w wersji drukowanej.

Od września bieżącego roku, wszyscy Autorzy i Autorki, których książki zostały wydane w serii Monografie FNP do końca 2010 roku, a których nakład już się wyczerpał bądź dostępność jest ograniczona, mogą zgłosić chęć udostępnienia swoich książek ? oczywiście w niezmienionej formie wobec wersji drukowanej – w formule ?Open Access? na stronie internetowej serii Monografie FNP.

Dzięki akcji digitalizacji książek Fundacja zobowiązuje się zapewnić powszechny i bezpłatny dostęp do książek z serii Monografie FNP w formie ?Open Access? na zasadach licencji Creative Commons CC BY-ND 4.0, za pośrednictwem witryny internetowej Monografie FNP: monografie.fnp.org.pl.

Zgłoszenia przyjmuje Koordynatorka programu Monografie FNP, dr Karolina Marcinkowska pod adresem: marcinkowska@fnp.org.pl.

Cofnij