Autor serii MONOGRAFIE laureatem francuskiej Prix des Muses za najlepszą książkę o muzyce

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Paweł Gancarczyk, profesor Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, otrzymał prestiżową nagrodę Prix des Muses za książkę „Muzyka wobec rewolucji druku. Przemiany w kulturze muzycznej XVI wieku” wydaną w serii MONOGRAFIE FNP i przetłumaczoną na język francuski w ramach programu TRANSLACJE.

Nagroda Prix des Muses przyznawana jest przez Fondation Singer-Polignac za najlepszą książkę francuskojęzyczną poświęconą tematyce muzycznej. Do 23. konkursu zgłoszono ponad 60 książek naukowych, popularyzatorskich, eseistycznych i literackich wydanych w 2015 roku.

Książka Pawła Gancarczyka „La Musique et la révolution de l’imprimerie” („Muzyka wobec rewolucji druku”) opisuje znaczenie wynalazku druku dla kultury muzycznej XVI wieku. Ukazała się w 2012 roku nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK w ramach serii MONOGRAFIE Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W 2015 roku w wydawnictwie Symétrie została opublikowana jej wersja francuskojęzyczna w przekładzie Wojciecha Bońkowskiego.

Paweł Gancarczyk jest muzykologiem, specjalizuje się w historii muzyki średniowiecza i wczesnej nowożytności, skupiając się na badaniach kultury muzycznej Europy Środkowej oraz problematyce źródłoznawczej i kodykologicznej.

Więcej o książce

 

Cofnij