Czekamy na wnioski do drugiej edycji konkursu IMPULS

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w drugiej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*. Nabór wniosków rozpoczyna się 22 lipca.

Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach konkursu rozpatrywane są innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym. Finaliści konkursu prezentują swoje projekty podczas rozmowy z komisją składającą się ze specjalistów ze środowiska nauki i biznesu.

 Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

  • 120 tys. zł (I nagroda),
  • 100 tys. zł (II nagroda),
  • 80 tys. zł (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części ?  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata.

W konkursie IMPULS wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Rekrutacja do konkursu IMPULS potrwa od 22 lipca do 30 września 2014 r.

Zachęcamy do składania wniosków!

Więcej informacji oraz formularz wniosku znajdą Państwo na stronie konkursu.

Informacji udziela także koordynator programu: Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.

 

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij