Darczyńcy programu START: dziękujemy!

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Miło nam poinformować, że coraz więcej osób prywatnych i instytucji wspiera program START dla wybitnych młodych naukowców będących na początku kariery badawczej. Do grona naszych partnerów dołączyła Fundacja PZU.

Program START prowadzimy od 27 lat. Co roku przekazujemy stypendia o wartości 3 mln złotych setce młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Chcemy w ten sposób wesprzeć najzdolniejszych młodych ludzi w trudnych początkach ich kariery i motywujemy ich do dalszej pracy. Dzięki stypendiom START młodzi naukowcy mogą skoncentrować się na pracy badawczej i jednocześnie zadbać o swój „start” życiowy.

Mateusz Holda 2
Dr n. med. Mateusz Hołda, fot. archiwum prywatne. Nasz STARTOWIEC kieruje zespołem HEART, jednym z trzech liczących się na świecie zespołów zajmujących się kompleksowo anatomią serca. Znalazł się na liście 30 młodych Europejczyków będących liderami w swoich dziedzinach, którą ogłosił amerykański Forbes.

Rozstrzygnięty w maju konkurs 2019 mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu wielu osób prywatnych, firm i instytucji a także dzięki środkom pochodzącym z wpłat 1% podatku dochodowego na rzecz FNP. Program wspierają Narodowy Bank Polski, Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej oraz spółka SensDx. Partnerem naszego programu została również Fundacja PZU. Bardzo dziękujemy za państwa zaufanie!

Jeden z naszych darczyńców prof. Szczepan Zapotoczny powiedział, że wsparcie w Polsce młodych naukowców na wczesnym etapie ich pracy naukowej ma kluczowe znaczenie dla ich późniejszych decyzji, a zdolności i umiejętności tych młodych ludzi są największym kapitałem naszej Ojczyzny. – Niech się młodzież uczy, niech Polska będzie mądra – powiedziało starsze małżeństwo, które wspiera anonimowo program START.

Zachęcamy do wspierania stypendystów programu START i przekazywania darowizn wszystkich, którzy podzielają naszą wiarę w to, że warto dawać szansę młodym ludziom i pomagać im rozwinąć skrzydła. Każda, nawet najmniejsza cegiełka jest dla nas bardzo ważna.

  • Wesprzyj młodych naukowców tutaj

Zapraszamy również firmy, które podzielają naszą misję, do współpracy z nami. Kontakt: Zofia Matejewska, email: zofia.matejewska@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 44.

Przeczytaj też artykuł Karoliny Olszewskiej pt. „Dołożyć swoją cegiełkę” w raporcie rocznym Fundacji, str. 110, o tym, dlaczego uruchomiliśmy zbiórkę na rzecz stypendystów programu START i jakie były motywacje naszych darczyńców i partnerów, aby pomagać młodym naukowcom. Pobierz raport tutaj.

Cofnij