Debata ekspertów: Poszukiwanie skutecznego leku na COVID-19

Serdecznie zapraszamy na trzecią debatę ekspertów z cyklu „Ufajmy nauce”, który realizujemy z okazji jubileuszu trzydziestolecia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. O poszukiwaniach skutecznego leku na COVID-19 rozmawiać będą czołowi polscy uczeni, aktywnie działający na polu walki z pandemią.

Debata odbędzie się 14 października o godz. 12.00. Będzie transmitowana na żywo w kanałach FNP na platformach YouTube i Facebook.

Podczas spotkania eksperci opowiedzą o aktualnie stosowanych metodach leczenia COVID-19, a także omówią obiecujące badania naukowe nad lekami na COVID-19, jakie są obecnie prowadzone w Polsce i na świecie. Poszukają też odpowiedzi na pytanie, kiedy możemy spodziewać się opracowania skutecznego i bezpiecznego leku na tę chorobę i czy swój wkład w stworzenie preparatu będą mieli również polscy naukowcy. Eksperci odpowiedzą też na pytania zadawane w trakcie spotkania przez internautów.

W panelu udział wezmą:

  • Prof. dr hab. Marcin Drąg, chemik, Politechnika Wrocławska, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019
  • Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, wirusolog, Uniwersytet Jagielloński, laureat programów START i POWROTY/HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
  • Dr hab. n. med. Elżbieta Sarnowska, kierowniczka Zakładu Immunoterapii Eksperymentalnej, Narodowy Instytut Onkologii
  • Dr hab. Tomasz Smiatacz, lekarz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Maciej Żylicz, biochemik, biolog molekularny, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz red. Krzysztof Michalski.

Debata jest elementem akcji „Ufajmy nauce”, realizowanej z okazji jubileuszu 30-lecia obchodzonego w tym roku przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W ramach akcji FNP przygotowała film o szczepionkach mRNA na COVID-19 oraz zorganizowała dwie debaty dotyczące pandemii. Celem tych działań jest inspirowanie rzetelnej, opartej na naukowej wiedzy dyskusji i propagowanie sprawdzonych informacji na temat istotnych społecznie problemów i wyzwań.

Obejrzyj:

 

Cofnij