Debata FNP: Poszukiwanie skutecznego leku na COVID-19

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, FNP wspiera walkę z COVID-19
-A A+

Jak aktualnie leczymy COVID-19, kiedy powstaną nowe leki, jakie badania prowadzą polscy naukowcy ? to niektóre z tematów poruszanych podczas trzeciej debaty ekspertów z cyklu ?Ufajmy nauce? realizowanej z okazji jubileuszu trzydziestolecia FNP.

Debata pt. ?Poszukiwanie skutecznego leku na COVID-19? odbyła się 14 października. Wzięli w niej udział wybitni polscy naukowcy:

  • Prof. dr hab. Marcin Drąg, chemik, Politechnika Wrocławska, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019
  • Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, wirusolog, Uniwersytet Jagielloński, laureat programów START i POWROTY/HOMING Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
  • Dr hab. n. med. Elżbieta Sarnowska, biolog molekularny, kierowniczka Zakładu Immnoterapii Eksperymentalnej, Narodowy Instytut Onkologii
  • Dr hab. Tomasz Smiatacz, lekarz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Spotkanie prowadzili prof. dr hab. Maciej Żylicz, biochemik, biolog molekularny, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz red. Krzysztof Michalski.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty:

Akcja ?Ufajmy nauce? jest realizowana z okazji jubileuszu 30-lecia obchodzonego w tym roku przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W ramach akcji FNP przygotowała film o szczepionkach mRNA na COVID-19 oraz zorganizowała dwie debaty dotyczące pandemii. Celem tych działań jest inspirowanie rzetelnej, opartej na naukowej wiedzy dyskusji i propagowanie sprawdzonych informacji na temat istotnych społecznie problemów i wyzwań.

Obejrzyj:

 

 

Cofnij