Dr. E. William Colglazier w Warszawie z wykładem o science diplomacy ? zaproszenie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza na wykład dra E. Williama Colglaziera, przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ ds. promocji nauki, technologii i innowacji, pt. ?On the role of the natural sciences, social sciences, and humanities in advising governments, advancing diplomacy, and achieving sustainable development?, który odbędzie się 15 listopada br. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Dr E. William Colglazier, fizyk z wykształcenia, jest redaktorem naczelnym prestiżowego kwartalnika Science & Diplomacy wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Postępu Nauk (AAAS). W latach 2011- 2014 był doradcą sekretarza stanu USA ds. nauki i technologii, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w Narodowej Akademii Nauk (U.S. National Academy of Sciences) oraz w amerykańskiej Narodowej Radzie ds. Badań (National Research Council). W 2016 r.  został powołany przez Sekretarza Generalnego ONZ do rady dziesięciu międzynarodowych ekspertów wspierających inicjatywę Technology Facilitation Mechanism, która ma na celu promowanie roli nauki, technologii oraz innowacji w dążeniu do osiągnięcia celów Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.

W Warszawie dr. Colglazier wygłosi wykład o wpływie, jaki nauka ma i jaki powinna mieć na inne sfery życia, w szczególności na politykę – zarówno w ujęciu krajowym jak i międzynarodowym – oraz o roli nauki w rozwiązywaniu globalnych problemów.

Wykład odbędzie się we wtorek, 15 listopada br. w godz. 14.00-15.30 w auli 214 im. T. Tomaszewskiego w siedzibie Uniwersytetu SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie i będzie prowadzony w j. angielskim.

Dr. E. William Colglazier przyjeżdża do Warszawy na zaproszenie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w związku z wręczeniem przyznawanej przez FNP i AAAS Polsko-Amerykańskiej Nagrody Naukowej tegorocznym laureatom, którymi zostali prof. Ryszard Kierzek oraz prof. Douglas H. Turner. Więcej informacji o nagrodzie i jej laureatach: TUTAJ

Współorganizatorami wykładu dra Colglaziera na SWPS są: Centrum Stosunków Międzynarodowych i ośrodek THINKTANK.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

 

 

 

Cofnij