Dwie nagrody dla autorów książek z serii MONOGRAFIE FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Dr hab. Michał Roch Kaczmarczyk, autor książki pt. ?Aporia wolności. Krytyka teorii społecznej?, został zwycięzcą tegorocznego konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Z kolei książka autorstwa dra Kamila Pietrowiaka zatytułowana ?Świat po omacku? zdobyła Nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Obie książki zostały wydane w serii MONOGRAFIE FNP w 2019 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza to inicjatywa, która od 23 lat towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Celem konkursu jest promowanie książek naukowych i popularnonaukowych z obszaru szeroko rozumianej humanistyki. Zwycięzca otrzymuje statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, targi wprawdzie odwołano, ale konkurs przeprowadzono. Jury wyłoniło zwycięzcę spośród 10 nominowanych osób. Laureat ? dr hab. Michał Roch Kaczmarczyk, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego – został nagrodzony za książkę pt. ?Aporia wolności. Krytyka teorii społecznej?.

Dr Kamil Pietrowiak został z kolei laureatem IV edycji konkursu o Nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej, wybitnej socjolog i antropolog kultury. Książka jego autorstwa pt. ?Świat po omacku? zdobyła nagrodę w kategorii ?Autorska (współautorska) praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego?.

Konkurs o Nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej jest organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – Instytutem Filozofii i Socjologii, Instytutem Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskim Towarzystwem Socjologicznym. Celem konkursu jest nagradzanie prac naukowych oraz materiałów dziennikarskich, mających szczególne znaczenie dla kształtowania debaty publicznej w Polsce dotyczącej problematyki ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Czytaj także:

Autorom serdecznie gratulujemy!

 

Cofnij