Dwie nowości w serii Monografie FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Z przyjemnością informujemy, że seria MONOGRAFIE FNP wzbogaciła się o dwa nowe tytuły. Do sprzedaży trafiły właśnie książki:

Autorstwo. Urynkowienie literatury i fantazmat podmiotu autorskiego Aldony Kobus

Monografia stanowi kompleksowe omówienie historii autorstwa i jego licznych kontekstów: niekwestionowanej i niebezpiecznie anachronicznej dominacji romantycznego modelu autorstwa, represji autorstwa kobiecego, metaforycznej śmierci autora i problemu autorstwa zbiorowego.

Kobus

Nomadyczna Europa. Poststrukturalistyczne granice europejskiego uniwersalizmu  Łukasza Molla.

Książka eksploruje nowe ścieżki dla Europy w ślad za poststrukturalistycznymi myślicielami. Konfrontując się z aktualnym wyzwaniem migracji, historią idei europejskiej i współczesnymi debatami nad potrzebą odnowy uniwersalizmu, Nomadyczna Europa stawia sobie za cel odblokowanie naszej wspólnej wyobraźni politycznej.

    Moll

Obie publikacje są dostępne w sprzedaży internetowej Wydawnictwa UMK oraz w księgarniach akademickich w całej Polsce.

MONOGRAFIE FNP to prestiżowa seria oryginalnych i odkrywczych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych wyłanianych w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej od 1994 roku.

Więcej informacji o:

Informacji o programie MONOGRAFIE i nowych konkursach udziela koordynatorka programu dr Karolina Marcinkowska, karolina.marcinkowska@fnp.org.pl, tel. (22) 311 84 3

 

Cofnij