Działanie Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB FENG) – spotkanie informacyjne on line

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne na temat działania Międzynarodowe Agendy Badawcze finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

Spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca br. w formule on line w godzinach 13.00 ? 15.00. Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować do 1 czerwca br.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Rejestracja została zakończona.

 

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji przybliżą założenia programu MAB oraz zasady związane ze składaniem i oceną wniosków. Wydarzenie będzie również okazją do zadania pytań za pośrednictwem czatu.

Ramowy program spotkania:

13.00 ? powitanie i wprowadzenie

  • Główne założenia programu MAB
  • Zasady finansowania projektu
  • Dokumentacja konkursowa i sposób składania wniosków

Ok. 14.15 ? rozpoczęcie sesji Q&A

Ok. 15.00 ? zakończenie spotkania

Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) to program dla wybitnych naukowców z Polski lub z zagranicy, którzy chcą stworzyć w Polsce centrum doskonałości będące rozpoznawalnym ośrodkiem w swojej dziedzinie na świecie. Działanie umożliwia uruchomienie w naszym kraju nowych (lub rozwój już istniejących) centrów naukowych o międzynarodowym znaczeniu we współpracy z ośrodkiem zagranicznym i rozwój współpracy z partnerami gospodarczymi. Budżet pdziałania wynosi ponad 445 mln zł. Przewidywane jest sfinansowanie ok. 12 projektów badawczych do 2029 roku. Jeden projekt może otrzymać finansowanie w wysokości do 30 mln zł (oraz do ok. 37 mln zł dla wnioskodawców prowadzących projekty Teaming of Excellence).

Nabór wniosków będzie prowadzony od 31 maja br. do 30 czerwca br.

Więcej informacji:

 

FENG_RP_UE_CMYK-01

Cofnij