Działanie Proof of Concept ? spotkanie informacyjne on line

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne na temat działania Proof of Concept, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

Spotkanie odbędzie się w dniu 20 czerwca br. w formule on line w godzinach 11.00 ? 12.15. Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim. Przewidywane jest tłumaczenie na język angielski. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować.

Formularz rejestracyjny

Rejestracja została zakończona

Rejestracja jest prowadzona do 19 czerwca.

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji przybliżą założenia działania PoC oraz zasady związane ze składaniem i oceną wniosków składanych do programu. Wydarzenie będzie również okazją do zadania pytań za pośrednictwem czatu

Ramowy program spotkania:

11.00 ? powitanie i wprowadzenie

  • Główne założenia działania PoC
  • Możliwość realizacji projektu w formule skutecznej współpracy z przedsiębiorcą
  • Kryteria obligatoryjne i rankingujące
  • Wskaźniki produktu i rezultatu
  • Struktura dofinansowania i koszty kwalifikowane
  • Liczba planowanych naborów w latach 2023-2029

Ok. 11.45 ? rozpoczęcie sesji Q&A

Ok. 12.15 ? zakończenie spotkania

Proof of Concept (PoC) to nowe działanie w ofercie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, skierowane do naukowców pracujących w polskich organizacjach badawczych, którzy w ramach realizacji dotychczasowych badań uzyskali wyniki obiecujące pod względem komercyjnym. Inicjatywa ma pozwolić na realizację dalszych prac badawczo-rozwojowych, weryfikację potencjału wdrożeniowego oraz wzrost poziomu gotowości technologicznej rozwiązania, co ma ułatwić komercjalizację rezultatów. Do programu mogą zgłaszać się zespoły badawcze, ale program może być realizowany we współpracy z przedsiębiorstwami. Łączny budżet działania PoC wynosi ponad 102 mln zł, co pozwoli na sfinansowanie ok. 160 rocznych projektów do roku 2029. Kwota przeznaczona na jeden projekt wyniesie do 700 tys. zł.

Informacja o naborze zostanie ogłoszona 15.06.2023. Nabór wniosków będzie prowadzony od 03.08.2023 – 07.09.2023.

Więcej informacji:

 

FENG_RP_UE_CMYK-01

Cofnij