#JestemStartowcem: elektroniczny język prawdę powie. Dr inż. Emilia Witkowska-Nery w Polskim Radiu

Elektroniczne języki to układy czujników, które próbują naśladować zmysł smaku. Są używane m.in. do testowania smaku leków. Dr inż. Emilia Witkowska-Nery, laureatka programu START 2019, pracuje nad nowatorskimi sposobami wykorzystania tych mikro maszyn.

O swoich innowacyjnych rozwiązaniach: elektronicznym języku, który można byłoby podłączyć do smartfona i badać czystość wody oraz o systemie do przesiewowego badania leków, a także o tym jak pogodzić życie rodzinne z pracą i pasją  opowiada w rozmowie z red. Krzysztofem Michalskim na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

Dr inż. Emilia Witkowska-Nery z Instytutu Chemii Fizycznej PAN jest laureatką edycji 2019 programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. START to największy w Polsce program stypendialny dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych przed trzydziestką. Laureaci otrzymują roczne indywidualne stypendium w wysokości 28 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel. W ciągu 27 lat realizacji programu, prestiżowe stypendia zdobyło ponad 3 tys. wybitnych badaczy (łącznie z tegorocznymi laureatami), którym FNP przekazała w sumie ponad 81,5 mln zł.

Teraz każdy może dołączyć do akcji wspierania młodych badaczy i pomóc im rozwinąć naukowe skrzydła. Można to zrobić, dokonując wpłaty na stronie akcji.

#JestemStartowcem

Na zdjęciu: dr inż. E.Witkowska-Nery podczas wakacyjnego maratonu w regionie Bordeaux, który przebiegła w stroju Feniksa_fot. Archiwum prywatne

Cofnij