Rozpoczynamy nabór wniosków do ostatniej edycji konkursu INTER

Dodano: :: Kategorie: Latest news, Programme news
-A A+

Do 30 września br. młodzi naukowcy-popularyzatorzy mogą składać wnioski w czwartej i jednocześnie ostatniej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

W ostatniej edycji konkursu INTER wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP ? do 6 lat po doktoracie,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

W I etapie konkursu uczestnicy programu składają wnioski na realizację interdyscyplinarnego projektu badawczego, które są oceniane przez ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki. Autorzy najwyżej ocenionych wniosków (nie więcej niż 20 osób) zostają finalistami konkursu popularyzatorskiego, w którym mają zaledwie 5 minut na zrozumiałą i atrakcyjną prezentację swojego projektu badawczego przed publicznością i Kapitułą składającą się z wybitnych naukowców i cenionych popularyzatorów nauki.

Przed finałem uczestnicy konkursu uczestniczą również w dodatkowym szkoleniu z autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych, które pozwala im na przygotowanie się do finałowych wystąpień.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) i 80 tys. złotych (III nagroda), przy czym członkowie Kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Każda nagroda składa się z dwóch części ? 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata.Swojego faworyta wybiera również zgromadzona na sali publiczność ? zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Rekrutacja do ostatniej edycji konkursu INTER trwa do 30 września 2014 r. Zachęcamy gorąco do udziału i do obejrzenia relacji z finału INTER 2013!

Więcej informacji na stronie konkursu oraz u koordynatora: Monika Biłas-Henne, tel.: (22) 845 95 17, 604 128 792; e-mail: monika.bilas@fnp.org.pl.

 

Na zdjęciu: dr Remigiusz Worch z Instytutu Fizyki PAN w Warszawie, laureat konkursu w 2013 roku

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.