FameLab Poland 2017: zaproszenie na finał konkursu

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Zapraszamy na wielki finał konkursu dla naukowców FameLab Poland 2017, który odbędzie się 13 maja w Centrum Nauki Kopernik. Podczas finału każdy z dziesięciu charyzmatycznych naukowców będzie miał 3 minuty na przedstawienie publiczności swojej naukowej opowieści.

W finale wystąpią m.in. laureaci programu START FNP: dr hab. Tomasz Sulej z Instytutu Paleobiologii PAN oraz dr inż. Bartosz Walter z Politechniki Poznańskiej. Jak piszą organizatorzy konkursu, dr hab. Tomasz Sulej ?ożywia” płazy, gady i ssaki sprzed 230 milionów lat. Odkrył kilka stanowisk paleontologicznych w Polsce z ważnymi dla rozumienia ewolucji kręgowców nowymi gatunkami płazów i gadów. Zorganizował ekspedycje poszukiwawcze do Rosji i na Grenlandię. Prowadzi Klub Małego Paleontologa w Muzeum Ewolucji oraz Poradnię Rodzinną, w której pomaga rodzinom w kryzysie.

W półfinale zaprezentował temat: Jak gryzły ryby dwudyszne

Z kolei dr inż. Bartosz Walter specjalizuje się w inżynierii oprogramowania. Zajmuje się głównie procesami starzenia oprogramowania. Jest ? jak mówi o sobie ? inżynierem, który ciągle chce poprawiać świat wokół siebie, i naukowcem, ciągle ciekawym tego świata.

W półfinale zaprezentował temat: Gdy komputer się poci

W finale znaleźli się ponadto: Maciej Jędrzejczak, Tomasz Łuczyński, Kamila Łyczek, Paweł Matryba, Anna Mleczko, Michał Podgórski, Adam Zadrożny i Urszula Zajączkowska.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców na licencji Cheltenham Science Festival. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. Uczestnicy są oceniani w trzech kategoriach: jasność przekazu, zawartość merytoryczna i łatwość nawiązywania relacji z publicznością.

Jurorami tegorocznego konkursu są: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Magdalena Fikus, dr hab. Piotr Sułkowski, Irena Cieślińska. Spotkanie poprowadzi Jan Wróbel.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem konkursu.

Termin wydarzenia: 13 maja godz. 16:00-19:45, miejsce: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wstęp wolny (ale liczba miejsc ograniczona).

Finał będzie transmitowany na żywo na profilu konkursu FameLab na facebooku. Więcej informacji na stronie internetowej konkursu.

 

Cofnij