FNP partnerem akcji ?Nauka przeciw pandemii?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została jedną z instytucji wspierających akcję ?Nauka przeciw pandemii?. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie rzetelnej i sprawdzonej wiedzy na temat szczepionek przeciw COVID-19.

Akcję prowadzą uznani eksperci ze środowiska naukowego pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala, prezesa Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego. W gronie naukowców uczestniczących w przedsięwzięciu jest wielu laureatów programów FNP.

?Ilość fake newsów i siejących strach wierutnych kłamstw na temat szczepionek przeciw COVID-19 jest w przestrzeni publicznej niesamowicie duża. Dlatego bardzo ważne jest, aby propagować prawdziwą, rzetelną i naukowo zweryfikowaną wiedzę na temat tej pandemii, w tym także informacje dotyczące bezpieczeństwa wyprodukowanych szczepionek. Taki jest cel akcji ?Nauka przeciw pandemii?, który Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ? jako partner akcji ? będzie usilnie wspierać? ? mówi prof. Maciej Żylicz, prezes FNP.

Naukowcy uczestniczący w akcji przygotowali ?białą księgę? pt. ?Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność?, będącą kompendium wiedzy o szczepieniach, technologii i ich zasadności w walce z pandemią. Zawarte w niej treści stanowią wsparcie dla środowiska lekarskiego i służb medycznych, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami i są dla nich najczęściej pierwszym źródłem wiedzy. To także źródło wiedzy dla mediów oraz ogółu społeczeństwa – wszystkich, którzy poszukują popartej wiedzą medyczną faktów na temat szczepień przeciw COVID-19 i typów stosowanych szczepionek. Jak twierdzą autorzy, publikacja to pierwszy, tak kompleksowy, dokument przygotowany przez przedstawicieli nauki i medycyny praktycznej na rzecz edukacji i szerzenia rzetelnej informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19. Dokument został przygotowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim i można go bezpłatnie pobrać ze strony internetowej akcji.

Na stronie tej znajduje się ponadto sekcja ?FAQ?, w której można znaleźć odpowiedzi ekspertów na najczęściej zadawane pytania dotyczące szczepień i szczepionek.

Więcej informacji:

Przeczytaj także:

 

 

Cofnij