FNP partnerem FameLab 2014

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz trzeci została partnerem polskiej edycji konkursu FameLab, którego organizatorami są Centrum Nauki Kopernik i British Council.

Celem konkursu jest popularyzacja nauki i wyłonienie  nowych, charyzmatycznych osobowości związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi, które w przystępny sposób wyjaśnią czemu służy ich praca badawcza.

Historia konkursu FameLab sięga roku 2005, kiedy został on stworzony przez organizatorów Cheltenham Festivals. W 2007 roku do projektu dołączył British Council. Obecnie FameLab ma swoje edycje w ponad 20 krajach na świecie, w tym od trzech lat również w Polsce.

W konkursie mogą startować naukowcy reprezentujący nauki przyrodnicze, ścisłe, techniczne, rolnicze lub medyczne (na każdym etapie kariery naukowej) oraz studenci IV i V roku.

Nagroda dla zwycięzcy konkursu wynosi 30 000 zł na cele naukowe oraz 5 000 zł z przeznaczeniem na cele indywidualne. Zwycięzca polskiej edycji FameLab weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu, odbywającym się w Cheltenham w Wielkiej Brytanii, będącym częścią Cheltenham Science Festival.

Aby wziąć udział w konkursie FameLab należy do 31 stycznia 2014 r.  wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: http://famelab.org.pl, a także przygotować max. 3 min. film popularyzujący naukę z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych lub medycznych

W kolejnych dwóch etapach finaliści będą prezentować zgłoszone przez siebie zagadnienia badawcze przed jury i publicznością na scenie.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Cofnij