FNP partnerem konferencji ?Granice poznania? Societas Humboldtiana Polonorum

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 22?25 czerwca 2017 r.  stowarzyszenie Societas Humboldtiana Polonorum organizuje w Krakowie międzynarodową konferencję pn. ?Limits of Knowledge? poświęconą pamięci dr. Heinricha Pfeiffera.

Prelegentami na konferencji SHP będą wybitni naukowcy, w tym także nobliści, z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polski z dziedziny fizyki, chemii, nauk medycznych i humanistycznych.

W ramach wydarzenia odbędzie się między innymi Sesja Młodych Badaczy, której celem jest umożliwienie młodym uczonym zaprezentowania swoich osiągnięć badawczych i networkingu ze środowiskiem humboldtczyków.

Organizatorami konferencji są: Oddział Krakowsko-Katowicki Societas Humboldtiana Polonorum, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Fundacja na rzecz nauki Polskiej została partnerem konferencji.

Societas Humboldtiana Polonorum jest Stowarzyszeniem Polskich Stypendystów Fundacji im. Aleksandra von Humboldta. Głównym celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju nauki i kształcenia kadr naukowych w kraju i za granicą we współdziałaniu z pokrewnymi towarzystwami i organizacjami, ze szczególnym uwzględnieniem Fundacji im. Aleksandra von Humboldta.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Cofnij