FNP partnerem Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 28.09-2.10. br. obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów i uświadomienie im, że dokumenty te sporządzają nie tylko osoby śmiertelnie chore, zamożne lub będące w sędziwym wieku, ale również wszyscy ci, którzy mają rodziny, żyją w związkach partnerskich, dużo podróżują lub są singlami. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, jako członek koalicji ?Napisz Testament?, jest partnerem akcji.

Aktywności w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów organizowane są w internecie. Można wziąć udział w darmowych webinarach na funpage?u facebookowym @NapiszTestament, podczas których eksperci zarówno podzielą się swoją wiedzą, jak i odpowiedzą na pytania związane z tematem.

  • W środę (30.09) o godz. 18.00 Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście Grzegorz Kurdziel podzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem związanym ze sprawami sądowymi i doradzi, jak przygotować się do rozprawy spadkowej.
  • W piątek (2.10) o godz. 18:00 coach i trener Andrzej Hejduk opowie o przyzwyczajeniach i schematach myślowych, którymi kierują się osoby nie piszące testamentu i wyjaśni, dlaczego strach, obojętność i niewiedza są naszymi głównymi wrogami w sporządzaniu tych dokumentów.

Dodatkowo przez cały tydzień będzie działać infolinia testamentowa. Pod numerem telefonu 500-857-074 będą dyżurować prawnicy, którzy w wyznaczonych godzinach odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zachęcamy również do ściągnięcia bezpłatnego informatora testamentowego, będącego podręcznikiem w pigułce, prowadzącym czytelnika krok po kroku przez proces sporządzania testamentu. Wystarczy wysłać maila na adres: kontakt@napisztestament.org.pl w treści wpisując: zamawiam informator.

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów organizowany jest przez koalicję „Napisz Testament”, do której należymy. Koalicja powstała, aby zachęcać Polaków do pamiętania w testamentach o dobrych i uczciwych organizacjach pozarządowych – po tym, jak zapiszemy większą część swojego dobytku członkom rodziny lub przyjaciołom, możemy uczynić, choćby symboliczny zapis, na rzecz wybranej fundacji lub stowarzyszenia. W przypadku uwzględnienia w testamencie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, przekazane środki zostaną w całości przeznaczone na sfinansowanie stypendiów dla młodych naukowców w programie START. Poza naszą Fundacją w skład koalicji wchodzi dziewięć dobrych i uczciwych organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, WWF Polska, SOS Wioski Dziecięce, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Więcej informacji:

 

 

Cofnij