FNP partnerem prestiżowego konkursu ?Innovators Under 35?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została partnerem drugiej polskiej edycji prestiżowego konkursu Innovators Under 35. Konkurs ten organizowany jest przez MIT Technology Review ? najstarszy magazyn technologiczny, którego wydawcą jest Massachusetts Institute of Technology. W ramach konkursu wyłaniani są młodzi liderzy w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy poprzez swoją pracę przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia wielu osób na świecie.

Konkurs jest organizowany przez MIT Technology Review od ponad piętnastu lat. Stale powiększające się grono laureatów tworzy globalną społeczność innowatorów i liderów zmian społecznych; społeczność, w ramach której mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się takie osoby jak: Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).

W gronie finalistów pierwszej polskiej edycji konkursu znaleźli się m.in.: Olga Malinkiewicz wyróżniona tytułem Innovator of the Year oraz dwoje laureatów FNP: Katarzyna Nawrotek i Michał Mikulski nagrodzony jako Social Innovator of 2015.

W 2016 roku grono to powiększy się o dziesięciu zwycięzców drugiej polskiej edycji konkursu, którzy uzyskają honorowy tytuł Innovator Under 35. Dwie osoby z tego grona otrzymają dodatkowy tytuł Innovator of the Year oraz Social Innovator. W tym roku panel ekspertów MIT Technology Review wyłoni również trzech europejskich finalistów spośród wszystkich kandydatów biorących udział w Europejskiej edycji konkursu.

Nominacje do polskiej edycji konkursu rozpoczęły się 10 lutego br. Wszyscy zgłaszani kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat przed końcem 2016 roku oraz zaprezentować innowacyjny projekt technologiczny w dziedzinach takich jak Internet, hardware, software, biotechnologia, nanotechnologia, telekomunikacja, transport i energetyka.

Nominacje do konkursu odbywają się przez platformę online: http://www.innovatorsunder35.com/nominations i potrwają do 14 kwietnia br.

Po upływie terminu zgłaszania nominacji panel ekspertów oceni profile kandydatów i wskaże dziesięciu zwycięzców polskiej edycji. Gala finałowa polskiej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2016 r. Szczegółowe informacje na temat gali podane zostaną w późniejszym terminie.

Pod koniec roku 2016 cała społeczność Innovators Under 35 spotka się na szczycie europejskim Summit Europe, podczas którego omówi i zaproponuje rozwiązania dla aktualnych problemów społecznych w Europie.

Więcej informacji na stronie: www.innovatorsunder35.com

Cofnij