FNP partnerem prestiżowego konkursu ?Innovators Under 35?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została partnerem pierwszej polskiej edycji prestiżowego konkursu ?Innovators Under 35? organizowanego przez ?MIT Technology Review? – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. W ramach konkursu wyłaniani są młodzi liderzy innowacji (poniżej 35 r.ż.), którzy ?dzięki swojemu wkładowi w rozwój nowych technologii w nieoceniony sposób przyczyniają się do znalezienia odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości oraz poprawy życia wielu osób na świecie?.

Konkurs jest organizowany przez ?MIT Technology Review? od 1999 roku, a jego celem jest stworzenie grupy inicjatorów zmian społecznych. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się takie osoby jak: Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).

Od 5 lat ?MIT Technology Review? szuka utalentowanych innowatorów również w innych częściach świata, m.in. w Europie. Europejskie edycje konkursu odbyły się w dotąd Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, wyłaniając ponad 100 młodych liderów nowych technologii.

W tym roku dołączy do nich również 10 osób z Polski oraz 10 osób z Belgii.

Do konkursu mogą być nominowani młodzi przedsiębiorcy, badacze i wizjonerzy ? autorzy projektów w takich dziedzinach technologii, jak: Internet, biotechnologia, telekomunikacja, transport, materiały i energia. Nominacje są zbierane do 31 marca br. poprzez platformę dostępną na stronie: www.mitinnovatorseurope.com. Po zakończeniu nominacji profile kandydatów zostaną ocenione przez panel ekspertów, zaś nazwiska 10 zwycięzców polskiej edycji poznamy na przełomie maja i czerwca br. Wszyscy finaliści edycji regionalnych automatycznie biorą udział w globalnej edycji konkursu.

Gala finałowa polskiej edycji konkursu, w trakcie której zostaną zaprezentowane najlepsze projekty, odbędzie się 11 czerwca br. Szczegółowe informacje na temat gali podane zostaną w późniejszym terminie.

Więcej informacji na stronie: www.mitinnovatorseurope.com.

Cofnij