Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przeznaczy 15 mln zł na badania związane z koronawirusem

Dodano: :: Kategorie: Informacje prasowe
-A A+

W odpowiedzi na kryzys wywołany koronawirusem, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera tematyczny nabór wniosków na badania służące zwalczaniu pandemii COVID-19. Budżet naboru wynosi 15 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

W naborze mogą wziąć udział beneficjenci POIR działania 4.4 realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (programy TEAM, TEAM-TECH, FIRST TEAM, HOMING, POWROTY), prowadzący projekty w jednostkach naukowych.

Zgłaszane do konkursu zadania badawcze muszą dotyczyć tematyki związanej z pandemią COVID-19, np. zagadnień biologicznych koronawirusa SARS-CoV-2, medycznych, epidemicznych, diagnostycznych, związanych z zarządzaniem kryzysowym itp. Zagadnienia badawcze mogą wpisywać się w dowolną dziedzinę naukową lub mieć charakter interdyscyplinarny.

W nauce i naukowcach pokładane są obecnie olbrzymie nadzieje. Dlatego chcemy wesprzeć badaczy, którzy mają potencjał, aby pomóc w opracowaniu metod walki z wirusem SARS-CoV-2 i jego skutkami, a przy tym poszerzyć wiedzę o wywoływanej przez niego chorobie. Te badania są teraz niezwykle istotne ? mówi prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wnioski do konkursu będą przyjmowane od 15 kwietnia br. do 12 maja br. Można je składać za pośrednictwem elektronicznego systemu FNP na stronie: wnioski.fnp.org.pl. Oceny wniosków będą dokonywać eksperci z danej dziedziny.

Kontakt prasowy: Dominika Wojtysiak, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej: tel. 698 931 944, wojtysiak@fnp.org.pl.

Materiały do pobrania:

Informacja prasowa_docx

Zdjęcie

Cofnij