Zapraszamy naszych beneficjentów do współpracy w ramach programu Life Skills

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

„Life Skills ? trening kompetencji społecznych? to program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, którego celem jest wsparcie uczniów warszawskich techników i szkół zawodowych w uzyskaniu kompetencji społecznych, przydatnych zarówno w poszukiwaniu swojego miejsca na rynku pracy, jak i w innych sferach życia. Jednym z elementów programu jest konkurs, w którym uczniowie przedstawiają swoje pomysły na rozwiązania techniczne.

Chcielibyśmy zachęcić beneficjentów FNP do zaangażowania się w ten projekt. Poszukujemy naukowców zainteresowanych udziałem w spotkaniach z uczestnikami konkursu ?Life Skills? i podzieleniem się z nimi swoimi doświadczeniami z realizacji własnych projektów naukowych. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia  wybitnych badaczy będą dla młodzieży znakomitą inspiracją oraz zachętą do wcielania w życie własnych pomysłów, a praktyczna wiedza o wszystkich fazach wdrażania innowacyjnych projektów, przekazana przez doświadczonych badaczy, pomoże uczniom w realizowaniu przyszłych własnych przedsięwzięć.  

Udział w programie polegałby na maksymalnie dwugodzinnej wizycie w wybranej szkole: prezentacji własnego projektu (np. zrealizowanego w ramach któregoś z programów FNP) oraz dyskusji z udziałem uczniów i nauczyciela. Uczniowie z pewnością chętnie skorzystaliby również z możliwości ewentualnej późniejszej korespondencji z goszczącym u nich naukowcem.

Osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt: kaminska@fnp.org.pl

Projekt rozpocznie się w październiku i potrwa do końca listopada br.

Szczegółowe informacje o programie ?Life Skills?

 

 

 

 

 

Cofnij