Fundacja na rzecz Nauki Polskiej współorganizatorem Copernicus Festival

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 17-22 maja 2016 r. w Krakowie odbędzie się trzecia edycja Copernicus Festival, w tym roku poświęcona fenomenowi piękna. Przedmiotem refleksji podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie piękno wszechświata i przyrody, piękno w nauce, sztuce i literaturze, piękno jako jedno z kryteriów prawdy i jako droga ku transcendencji.

Copernicus Festival jest organizowany corocznie i ma na celu pokazanie różnych wymiarów obecności nauki w kulturze. Został zorganizowany na wzór World Science Festival, który co roku odbywa się w Nowym Jorku, gromadząc najlepszych światowych naukowców i rzesze uczestników. Krakowski Copernicus Festival w podobny sposób stara się pokazywać wzajemny wpływ koncepcji naukowych, religii, literatury i sztuki ? nie tylko poprzez wykłady i dyskusje, ale także projekcje filmów, warsztaty, koncerty i wystawy. Na festiwal zaproszono gwiazdy światowej nauki: Semira Zekiego, Gregory’ego Chaitina, Juliana Barboura i Jerzego Vetulaniego, a także wybitnych pisarzy i artystów m.in. Johna Banville?a i Stefana Chwina.

Inicjatorami Copernicus Festival są Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest współorganizatorem festiwalu, a także gospodarzem debaty ?Czy każdy naukowiec jest artystą??. Debata odbędzie się 19 maja o godzinie 20:30 w Muzeum Narodowym w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszymi gośćmi.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Festiwalu Copernicus, który obfituje w wiele różnorodnych i atrakcyjnych wydarzeń ? na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

Warto również śledzić Festiwal Copernicus na Facebooku.

Źródło: www.copernicusfestival.com.

Cofnij