Fundacja partnerem merytorycznym kongresu nowej gospodarki Impact’16

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 15-16 czerwca w Krakowie odbędzie się kongres nowej gospodarki Impact’16: 4.0 Economy. Wydarzenie to zgromadzi przedstawicieli przemysłu, nauki, instytucji państwowych, przedsiębiorców i inwestorów z wielu krajów. Światowi eksperci opowiedzą o tym, jak Czwarta Rewolucja Przemysłowa może wpłynąć na rozwój ekonomii, technologii i społeczeństwa w Polsce. W XXI wieku mamy do czynienia ze stopniowym zacieraniem się granic między człowiekiem a maszyną. To właśnie jest Gospodarka 4.0 – Internet Rzeczy, Internet Ludzi, automatyzacja, chmura i inteligentne fabryki. Partnerem kongresu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kongres odbędzie się przy wsparciu i z udziałem kluczowych osób odpowiedzialnych za innowacje i rozwój gospodarki w Polsce: Mateusza Morawieckiego – Ministra Rozwoju, Jarosława Gowina – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anny Streżyńskiej – Minister Cyfryzacji, a także Patrycji Klareckiej – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz prof. Macieja Chorowskiego – Prezesa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została partnerem merytorycznym tego wydarzenia. Nasi reprezentanci będą obecni na kongresie, żeby podzielić się doświadczeniami i przedstawić ofertę Fundacji w zakresie współpracy nauki z przemysłem. Drugiego dnia kongresu, 16 czerwca w godzinach 9:30 – 10:15, poprowadzimy warsztaty na temat „Research & Industry. Bringing together”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Impact’16.

Wydarzenie zgromadzi polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny innowacji, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji i finansowania startupów, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także opowiedzą o światowych praktykach, które można wykorzystać na naszym gruncie, by w Polsce budować nowoczesną gospodarkę m.in.:

Burton Lee – światowej sławy specjalista w dziedzinie innowacji, design thinking, inwestycji wysokiego ryzyka oraz tworzenia planów, strategii i technologii dla startupów;

David Plouffe – od 2014 r. zarządza firmą Uber, autor dwóch zwycięskich kampanii prezydenckich Baracka Obamy;

Ryan Panchadsaram – odpowiadał za obszar technologiczny w Białym Domu, kluczowy członek zespołu kryzysowego, który odblokował platformę HealthCare.gov;

Matteo Rizzi – twórca międzynarodowych spotkań branżowych FinTechStage;

Lucian Tarnowski – założyciel i CEO BraveNew.com, platformy łączącej pracowników, klientów i partnerów biznesowych.

Więcej informacji o wydarzeniu i mówcach na: www.impactcee.com

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Impact’16.

Cofnij