Fundacja partnerem sesji popularnonaukowej ?Nauka i Społeczeństwo? w trakcie Kongresu BIO 2014

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w sesji popularnonaukowej ?Nauka i Społeczeństwo?, która odbędzie się w czwartek 11 września br., w godz. 15:30-17:30, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Sesja odbędzie się w ramach I Kongresu Polskich Towarzystw Naukowych: Biochemii, Biologii Komórki, Biofizyki i Bioinformatyki, zaś Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem merytorycznym sesji.

Organizatorkami sesji ?Nauka i Społeczeństwo? są dwie laureatki programów FNP, prowadzące badania w Instytucie Biologii Doświadczalnej im M. Nenckiego PAN w Warszawie: dr hab. Agnieszka Dobrzyń (program TEAM) oraz dr Halina Waś (program START 2008 i 2009), która w 2013 roku została laureatką konkursu popularyzatorskiego INTER. Dr Waś porwała Kapitułę konkursu i zgromadzoną publiczność pięciominutową prezentacją, w trakcie której wcieliła się w sędzinę wydającą wyrok w sprawie starej komórki nowotworowej.

W trakcie sesji ?Nauka i Społeczeństwo? z prezentacjami wystąpią finaliści i laureaci konkursu popularyzatorskiego INTER 2012 i 2013:

  • Dr Remigiusz Worch z Instytutu Fizyki PAN w Warszawie ? ?Grypa, molekuły, światło, mikroskopy?
  • Dr Alicja Sielicka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ? ?Komórki macierzyste izolowane z tkanki tłuszczowej ? nowa terapia niewydolnego serca?
  • Dr Bartosz Wilczyński z Uniwersytetu Warszawskiego ? ?Czy można obliczyć stan chromatyny??
  • Dr Agnieszka Kaczor z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ? ?Komputer jako narzędzie do projektowania i badania leków?
  • Dr Piotr Gawroński ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ? ?Analiza DNA u roślin, czyli jak znaleźć igłę w stogu siana?
  • Dr Marcin Krzykawski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ? ?O nowotworach! Czyli jak złapać króliczka?
  • Dr Katarzyna Kamińska z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie ? ?Czy nowotwór można pokonać hormonem szczęścia??
  • Dr Halina Waś z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie ? ?Stara komórka nowotworowa ? winna czy niewinna? Starzenie komórkowe jako cel terapii nowotworowej?

Uczestnicy sesji będą się mogli również zapoznać z ofertą FNP skierowaną do naukowców-popularyzatorów.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem sesji ?Nauka i społeczeństwo?: Program

Udział w sesji jest bezpłatny i otwarty dla szerokiej publiczności.

Na zdjęciu: dr Halina Waś, fot. One HD

Cofnij