Fundacja sygnatariuszem deklaracji Future Partnership Project

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została sygnatariuszem międzynarodowego oświadczenia dotyczącego współpracy naukowej między Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej pod hasłem Future Partnership Project, które zainicjowały The Royal Society i Wellcome Trust z Wielkiej Brytanii.

Deklaracja została podpisana 4 maja przez 52 organizacje, w tym British Council, francuską Académie des Sciences oraz największe instytucje naukowe z Danii, Norwegii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji, Czech czy Litwy.

?Podczas gdy Wielka Brytania i Unia Europejska przygotowują się do zdefiniowania swoich przyszłych relacji, z radością przyjmujemy ich wspólną ambicję aby kontynuować dotychczasową bliską współpracę. Jako reprezentantów społeczności naukowych działających w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej łączy nas pragnienie stworzenia ambitnego i bliskiego partnerstwa skoncentrowanego na badaniach i rozwoju. Byłoby to korzystne dla nauki europejskiej, a w konsekwencji i dla całego świata naukowego. Konieczne jest abyśmy zachowali możliwość współpracy i dzięki temu tworzyli wartościowe rozwiązania dla wszystkich, mierząc się z wyzwaniami, przed którymi stoją nasze społeczeństwa, chroniąc środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń i wreszcie budując podwaliny przemysłu przyszłości.? – fragment deklaracji Future Partnership Project.

Pełna treść oświadczenia

Więcej informacji

Cofnij