Fundacja w USA

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja była jednym z wystawców uczestniczących w siódmej edycji targów „Dni Kariery” organizowanych przez Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) w Stanach Zjednoczonych. Ich celem jest zapoznanie studentów i stypendystów z możliwościami rozwijania kariery naukowej poza USA. Podczas targów Fundacja zaprezentowała swoją ofertę programową i zachęcała do podejmowania pracy badawczej w Polsce. W targach uczestniczyli także przedstawiciele instytucji naukowych z m.in.: Singapuru, Australii, Brazylii, Indii, Francji, Niemiec, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Z programami Fundacji mogli się także zapoznać uczestnicy „Wieczoru polskiego” zorganizowanego na West Virginia University w Morgantown, na którym działa program współpracy transatlantyckiej Atlantis.

Udział Fundacji w wydarzeniach edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych jest jednym z elementów wspierania międzynarodowej wymiany naukowej, w ramach której Fundacja nawiązuje współpracę z wiodącymi instytucjami naukowymi za granicą i tworzy mechanizmy zachęcające wybitnych naukowców (zarówno Polaków przebywających za granicą jak i obcokrajowców) do podejmowania pracy w Polsce.

Cofnij