Fundacja zaprasza naukowców zainteresowanych programem Teaming of Excellence

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza osoby zainteresowane udziałem w programie Teaming of Excellence w ramach Horyzontu 2020 do złożenia Planu rozwoju nowej jednostki naukowej w Polsce.

 

W związku ze znaczącymi różnicami pod względem innowacyjności regionów w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej, została opracowana koncepcja Teaming of Excellence zakładająca tworzenie w najmniej innowacyjnych państwach członkowskich nowych centrów badań i rozwoju w partnerstwie strategicznym z wiodącymi ośrodkami naukowymi z innego kraju UE lub państwa stowarzyszonego. Celem programu jest wyrównywanie poziomu rozwoju naukowego oraz zmniejszanie jakościowych różnic pomiędzy badaniami prowadzonymi w poszczególnych krajach europejskich. 

 

Fundacja w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pragnie wyłonić kilka wartościowych i najbardziej obiecujących projektów i przygotować dla nich wnioski, które wezmą udział w konkursie Teaming of Excellence w ramach programu ramowego Horyzont 2020 oraz zarekomendować je Ministerstwu w celu formalnego złożenia ich w konkursie, którego termin upływa 17 września 2014 r.

 

Warunki programu Teaming of Excellence przedstawione są w dokumencie Komisji Europejskiej: HORIZON 2020, WORK PROGRAMME 2014 ? 2015, Spreading Excellence and Widening Participation.

 

Szczegółowe informacje o programie TEAMING FNP.

 

Cofnij