Fundacja zebrała niemal 83 tysiące złotych na rzecz młodych naukowców

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Z wynikiem 82 875 złotych zakończyła się pierwsza w historii Fundacji kampania zbiórkowa na rzecz laureatów programu START. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym wspaniałym Darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję pod hasłem ?Wesprzyj najzdolniejszych młodych naukowców? i zdecydowali się pomóc w sfinansowaniu kolejnych stypendiów w programie START.

W ramach kampanii od czerwca do połowy lipca w cyklu #JestemStartowcem prezentowaliśmy sylwetki wybranych laureatów naszego programu. Historie sukcesów naukowych stypendystów START, filmy i wywiady z ich udziałem ukazywały się regularnie na stronie https://start.fnp.org.pl/aktualnosci/ i na naszym profilu na Facebooku. Przedstawiliśmy tam Państwu m.in. dra Pawła Rutkowskiego, który opisuje i upowszechnia polski język migowy, dr hab. Ewę Wunsch, dzięki której zmieniono standardy postępowania w ciężkiej, przewlekłej chorobie wątroby i dra Mateusza Taszarka zajmującego się prognozowaniem ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Opublikowaliśmy również wywiad z drem med. Jarosławem Oleszczukiem, którego prace wyznaczyły algorytm opieki nad kobietami w ciąży mnogiej, oraz wiele innych historii.

Pawel Rutkowski
Językoznawca dr Paweł Rutkowski, stypendysta START z 2003 r., został jednym z bohaterów naszej kampanii. Fot. OneHD.
W mediach społecznościowych rozpoczęliśmy też akcję ?START-owcy, pokażcie się!? opatrzoną hashtagiem #JestemStartowcem, do której zaprosiliśmy wszystkich naszych stypendystów z różnych lat ? a jest ich już prawie trzy tysiące!

 

Dzięki wielu Darczyńcom udało nam się do tej pory zebrać łącznie 82 875 złotych. Środki te pozwolą nam na sfinansowanie niemal trzech stypendiów w kolejnym konkursie w programie START, który zostanie ogłoszony jesienią br.

Program START jest prowadzony przez naszą Fundację już od 26 lat. Stypendia co roku otrzymuje około stu badaczy przed 30. rokiem życia reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. W ten sposób Fundacja chce pomagać najzdolniejszym młodym ludziom w trudnych początkach ich kariery badawczej. Na stypendia w programie START przeznaczamy ponad 3 miliony złotych rocznie.

Bardzo gorąco dziękujemy za okazane młodym naukowcom wsparcie. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony https://start.fnp.org.pl, na której w dziale „Aktualności” będziemy dalej z dumą prezentować Państwu niezwykłych i utalentowanych laureatów programu START i ich sukcesy. Na stronie dalej możliwe jest również przekazywanie darowizn na rzecz naszych stypendystów: tutaj.

O naszej kampanii przeczytaj także w serwisie PAP Nauka w Polsce: link

Posłuchaj audycji na temat kampanii zbiórkowej w Radiu dla Ciebie: link

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!

#JestemStartowcem

 

Cofnij