Fundacja zebrała prawie 83 tysiące złotych na rzecz młodych naukowców

Dodano: :: Kategorie: Informacje prasowe
-A A+

Z wynikiem 82 875 złotych zakończyła się kampania zbiórkowa ?Wesprzyj najzdolniejszych młodych naukowców? zorganizowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Dzięki tym funduszom możliwe będzie sfinansowanie niemal trzech stypendiów w kolejnym konkursie w programie START.

W ramach kampanii zbiórkowej Fundacja od czerwca do połowy lipca prezentowała sylwetki i historie sukcesów wybranych stypendystów programu START na stronie zbiórki https://start.fnp.org.pl/ i na swoim profilu na Facebooku. Drugim elementem kampanii była realizowana w mediach społecznościowych akcja ?START-owcy, pokażcie się!? opatrzona hashtagiem #JestemStartowcem, w której wzięli udział laureaci programu z różnych lat. Wśród ambasadorów kampanii zbiórkowej znaleźli się wybitni naukowcy ? m.in. biolog prof. Janusz Bujnicki, laureat START z 2003 r., oraz chemik prof. Marcin Drąg, START-owiec z 2005 roku.

W kampanię zaangażowało się wielu darczyńców, dzięki którym Fundacji udało się zebrać łącznie 82 875 złotych. Środki te pozwolą na sfinansowanie stypendiów w kolejnym konkursie w programie START, który zostanie ogłoszony jesienią br. Ufundowane przed darczyńców stypendia trafią do trzech młodych, utalentowanych naukowców.

Program START jest prowadzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej już od 26 lat. Stypendia co roku otrzymuje około stu badaczy przed 30. rokiem życia reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Na stypendia w programie START Fundacja przeznacza ponad 3 miliony złotych rocznie, pomagając w ten sposób najzdolniejszym młodym ludziom w trudnych początkach ich kariery badawczej.

Na stronie https://start.fnp.org.pl/aktualnosci Fundacja planuje publikowanie kolejnych sylwetek i historii sukcesów swoich stypendystów.

Pobierz:

Zdjęcie: stypendyści programu START 2017 na Zamku Królewskim w Warszawie. Fot. OneHD

Informacja prasowa: zakończenie kampanii zbiórkowej FNP

Cofnij