Fundusz dla młodych firm technologicznych

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest jednym z inwestorów nowego funduszu Opera Venture Capital (OVC), który będzie się specjalizował w nowych technologiach i pomagał rozwijać innowacyjne projekty biznesowe związane z internetem, teleinformatyką, nowymi mediami czy energetyką odnawialną, a także komercjalizacją odkryć naukowych.

Obok FNP udziałowcami OVC, który dysponuje kapitałem w wysokości 100 mln zł są: Krajowy Fundusz Kapitałowy,Opera TFI i Jacek Kawalec, jeden z założycieli Wirtualnej Polski. Fundusz szuka firm, w które chce zainwestować do 1,5 mln euro. Powinny być to firmy, które dysponują nie tylko samym pomysłem, ale projektem na pierwszym etapie realizacji, którego atrakcyjność została już zweryfikowana przez rynek. Wsparcie funduszu ma im pozwolić zaistnieć na rynku.

Zaangażowanie w OVC to dla Fundacji nie tylko inwestycja kapitałowa. Chcemy pomóc w transferze dokonań nauki do biznesu, a nasze doświadczenie z pewnością będzie pomocne w wyszukiwaniu ciekawych projektów. Byłoby świetnie, gdyby przy okazji udało nam się przełamać barierę nieufności między światem nauki i biznesu – mówi Tomasz Perkowski, wiceprezes FNP.

Czytaj więcej: Puls Biznesu

Cofnij