Granty FNP dla młodych doktorów z Polski i z zagranicy – transmisja on line ze spotkania informacyjnego

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza młodych doktorów z Polski i z zagranicy zainteresowanych złożeniem wniosków do programów FIRST TEAM, HOMING oraz POWROTY na transmisję ze spotkania informacyjnego poświęcone tym programom, które odbędzie się 15 września w Warszawie.

Program FIRST TEAM oferuje młodym badaczom środki (w wysokości nawet do 2 mln zł) na założenie pierwszego zespołu. Program HOMING to propozycja dla osób, które chcą wrócić z zagranicy do pracy naukowej w Polsce. W ramach programu można zdobyć grant w wysokości ok. 800 tys. zł na projekt o charakterze stażu podoktorskiego. Natomiast badacze, którzy na wczesnym etapie swojej kariery zawodowej z jakichkolwiek powodów przerwali prowadzenie prac B+R, np. z powodu pracy w innym sektorze gospodarki lub ze względu na rodzicielstwo, mogą otrzymać grant w wysokości do ok. 800 tys. zł w programie POWROTY. Do 17 października trwa nabór wniosków do drugiego konkursu w tych programach.

We wszystkich trzech programach o dofinansowanie ubiegać mogą się młodzi doktorzy (do pięciu lat po doktoracie), niezależnie od narodowości. Przedmiotem projektów, realizowanych obowiązkowo we współpracy z partnerem naukowym (krajowym lub zagranicznym), mogą być przełomowe w skali międzynarodowej prace B+R o dużym znaczeniu dla gospodarki i społeczeństwa, zwłaszcza z zakresu Krajowej Inteligentnej Specjalizacji.

Spotkanie informacyjne będzie prowadzone w jęz. angielskim.

Limit miejsc na spotkanie został już wyczerpany i rejestracja została zamknięta. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji on line kanale Fundacji na portalu YouTube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00. W trakcie spotkania internauci będą mogli zadawać pytania drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: infoday@fnp.org.pl.  Zapis transmisji będzie dostępny na portalu YT natychmiast po zakończeniu spotkania.

Spotkanie informacyjne na temat programów FIRST TEAM, HOMING, POWROTY

Termin: 15 września br.; godz.: 9:30?15.00.

Miejsce: Siedziba Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie.

Ramowy program spotkania:

 • 9.30 ? 10.00 ? Rejestracja / kawa powitalna
 • 10.00 ? 10.15 ? Co to jest Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR) ? założenia i cele w kontekście oferty FNP –  Michał Pietras, Dyrektor ds. Działalności Programowej FNP
 • 10:15 ? 10.35  – Pierwsze zespoły i powroty do nauki w Polsce ? szczegółowa prezentacja programów FIRST TEAM, HOMING i POWROTY ? dr Tomasz Poprawka, Zastępca Dyrektora ds. Działalności Programowej
 • 10.35 ? 11.15 ? Dobry wniosek ? jak złożyć i kryteria oceny ? dr Monika Biłas-Henne (Koordynatorka programu HOMING) i dr Anna Raiter-Smiljanic (Koordynatorka programu FIRST TEAM)
 • 11.15 ? 12.00 ? Q&A (możliwość zadawania pytań w języku polskim i angielskim)
 • 12.00 ? 12.45 ? Obiad
 • 12.45 ? 13.30 ? Jak zdobyć grant FNP ? podpowiadają laureaci pierwszych konkursów w programach FIRST TEAM, HOMING i POWROTY
 • 13.30 ? 14.30 ? Indywidualne konsultacje z koordynatorami programów
 • Ok. 15.00 ? Zakończenie spotkania

Informacji o spotkaniu udzielają:

We wrześniu br. Fundacja organizuje także spotkania informacyjne dotyczące programu Międzynarodowe Agendy Badawcze, na które serdecznie zapraszamy doświadczonych badaczy z Polski i zagranicy oraz przedstawicieli instytucji naukowych zainteresowanych realizacją międzynarodowych agend badawczych w Polsce. Spotkania odbędą się:

 • 19 września, Barcelona
 • 21 września, Madryt
 • 28 września, Dublin

Programy FIRST TEAM, POWROTY i HOMING są współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR),  Działanie  4.4 ?Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R?.

 

zestawienie 2 logotypów_IR i EFRR_kolor

Cofnij