Innowacyjne badania laureatów konkursu TEAM-TECH Core Facility

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Odkrywanie tajemnic białek oraz zwiększanie skuteczności diagnostyki i leczenia nowotworów mózgu, czyli czym zajmą się pierwsi laureaci programu TEAM-TECH Core Facility.

Prof. dr hab. Michał Dadlez z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN jest ekspertem w dziedzinie proteomiki ? nauki zgłębiającej tajniki białek komórkowych. Jedną z technik służących poznawaniu tożsamości, ilości i struktur białek jest spektrometria mas. Ulepszenie tej technologii jest celem projektu ?Spektrometria mas w analizach biofarmaceutyków?.

Prof. dr hab. Bożena Kamińska-Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk jest przekonana, że złośliwe guzy mózgu można diagnozować i leczyć bardziej efektywnie, niż to się dzieje obecnie. W tym celu chce stworzyć specjalistyczną, choć przyjazną dla przeciętnego użytkownika, platformę do kompleksowej diagnostyki i spersonalizowanej terapii w neuroonkologii.

Oba projekty uzyskały środki z programu TEAM-TECH Core Facility finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którego celem jest powstanie lub rozwój usługi z wykorzystaniem dostępnej aparatury badawczej. Oczekiwanym rezultatem programu jest stworzenie jednolitych zasad dostępu do infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych odbiorców.

1 sierpnia br. rozpoczął się kolejny nabór wniosków do programów TEAM-TECH Core Facility oraz Core-Facility Plus. Nabór potrwa do 2 października, a pula środków do rozdania wyniesie 25 mln zł.

Dowiedz się więcej o projektach laureatów TEAM-TECH Core Facility:

Spektrometria mas w analizach biofarmaceutyków

Stworzenie opartej o sekwencjonowanie nowej generacji platformy do kompleksowej diagnostyki i spersonalizowanej terapii w neuroonkologii

Posłuchaj audycji z prof. Bożeną Kamińską-Kaczmarek o projekcie, który realizuje w ramach programu Team-Tech Core Facility (?Ludzie nauki?, program 1 Polskiego Radia): http://www.polskieradio.pl/7/5098/Artykul/1789246,Zrozumiec-i-pokonac-nowotwor-Polacy-pracuja-nad-terapia-spersonalizowana

Harmonogram naborów wniosków w konkursach PO IR: LINK

Więcej informacji o programie TEAM-TECH Core Facility

Więcej informacji o programie TEAM-TECH Core Facility Plus

 

Na zdjęciu: prof. dr hab. Michał Dadlez. Fot. OneHD

Cofnij