INTER 2014 – przedłużamy termin rejestracji

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Jeszcze do 14 marca naukowcy z żyłką do popularyzacji nauki mogą zarejestrować się w programie INTER, który składa się z dwóch etapów: szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy oraz konkursu popularyzatorskiego.

W programie mogą wziąć udział uczeni będący na początku kariery naukowej, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP – do 6 lat po doktoracie,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Uczestnicy programu będą mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu współpracy interdyscyplinarnej oraz popularyzacji nauki, które pozwolą im na przygotowanie się do złożenia wniosku w konkursie popularyzatorskim, w trakcie którego finaliści zaprezentują przed publicznością i Kapitułą konkursową interdyscyplinarne projekty badawcze.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) i 80 tys. złotych (III nagroda). Kapituła może zadecydować o przyznaniu każdej z nagród więcej niż jednej osobie.

Każda nagroda składa się z dwóch części –  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata.

Swojego faworyta wskaże również zgromadzona na sali publiczność – zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania!

Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Monika Biłas-Henne, tel.: 604 128 792, e-mail: monika.bilas@fnp.org.pl.

*Program INTER jest realizowany w ramach projektu SKILLS współfinansowanego przez Unię Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij