INTER 2014 ? rozpoczynamy rekrutację!

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w trzeciej edycji programu INTER organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*. Program składa się ze szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy oraz konkursu popularyzatorskiego.

Uczestnicy programu będą mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu współpracy interdyscyplinarnej oraz popularyzacji nauki, które pozwolą im na przygotowanie się do złożenia wniosku w konkursie popularyzatorskim, w trakcie którego finaliści prezentują przed publicznością i Kapitułą konkursową fascynujące interdyscyplinarne projekty badawcze.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. zł (I nagroda), 100 tys. zł (II nagroda) i 80 tys. zł (III nagroda). Każda nagroda składa się z dwóch części ?  80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata.

Swojego faworyta wskaże również zgromadzona na sali publiczność ? zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

W programie mogą wziąć udział uczeni będący na początku kariery naukowej, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP ? do 6 lat po doktoracie,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Rekrutacja do programu INTER będzie trwała od 3 lutego do 14 marca 2014 r.

Zachęcamy gorąco do udziału i do obejrzenia relacji z finału INTER 2013!

Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Monika Biłas-Henne, tel.: 604 128 792, e-mail: monika.bilas@fnp.org.pl.

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij