Jak pisać skuteczne międzynarodowe wnioski grantowe – warsztaty dla doktorantów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej razem z niemiecką agencją DAAD współorganizuje szkolenie dla doktorantów poświęcone pisaniu skutecznych międzynarodowych wniosków grantowych. Zostało kilka wolnych miejsc – zapraszamy do udziału! Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września br.

Szkolenie jest wspólną inicjatywą Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest przeznaczone dla doktorantów korzystających z programów finansowania oferowanych przez DAAD i FNP.

Program warsztatów obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące pisania wniosków grantowych, które są częstym wyzwaniem dla młodych naukowców będących na wczesnym etapie rozwoju zawodowego. Poruszone zostaną takie tematy jak: możliwości finansowania na szczeblu europejskim i ich znaczenie dla kariery w nauce, koncepcja projektu, proces pisania wniosku grantowego, procesy ewaluacji wniosków, komunikacja z recenzentami, kluczowe elementy skutecznego wniosku grantowego.

W ramach szkolenia planowana jest dyskusja panelowa, prezentacje, praca grupowa i indywidualna. Spotkanie ma interaktywną formę i wymaga aktywnego udziału.


Warsztaty odbędą się 29 września 2023 r. w godz. 9.00 – 16.30 w Warszawie. Będą prowadzone w języku angielskim. Udział jest bezpłatny.

Zainteresowanych doktorantów, którzy nie uczestniczyli we wcześniejszych edycjach szkolenia, zapraszamy do rejestracji poprzez formularz online do 15 września br. (ilość miejsc ograniczona).

Cofnij