Jak pokazać sztuczną inteligencję ? zaproszenie na wykład otwarty

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty Kristiny Maurer, producentki i kuratorki wystaw, organizowany w ramach pilotażu programu rezydencji naukowo-artystycznej Art, Design & Science, którego Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem.

Czym jest sztuczna inteligencja? Czym różni się od inteligencji naturalnej? Jak maszyny „myślą”, w jaki sposób się „uczą” oraz co odróżnia ludzkie rozumowanie od maszynowego? Te zagadnienia podejmuje nowa, interaktywna wystawa pt. „Understanding AI” w centrum sztuki, technologii i społeczności elektronicznej Ars Electronica w Linz przygotowana przez Kristinę Maurer.

Z kuratorką tej ekspozycji będzie się można spotkać już w najbliższy piątek, 25 października br. w Sali Kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i posłuchać o tym, jak stworzyć angażującą i prowokującą do myślenia ekspozycję nt. sztucznej inteligencji. Rozpoczęcie wykładu o godz. 18.30. Wykład będzie prowadzony w jęz. angielskim. Link do rejestracji: https://evenea.pl/event/kristina-maurer-nospr

Kristina Maurer jest producentką i projektantka wystaw w Centrum Ars Electronica. Produkuje wystawy wspólnie z uniwersytetami i instytucjami naukowymi, takimi jak: Europejska Agencja Kosmiczna, Tangible Media Group z MIT Media Lab czy Uniwersytet Sztuki w Linzu. Ściśle współpracuje z artystami, którzy działają na styku sztuki, nauki i techniki.

Wykład otwarty jest jednym z elementów programu rezydencji naukowo-artystycznej Art, Design & Science, który jest organizowany przez agencję Science Now. Poza FNP, partnerami i patronami merytorycznymi programu są m.in.: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR), Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP), Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Polska Agencja Kosmiczna (POLSA).

Pilotaż programu dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji:

Cofnij