#JestemStartowcem: zaczęła od hodowania fasoli, dziś szuka sposobu na raka. Paulina Marona w gazeta.pl

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

? Próbuję rozgryźć mechanizm odpowiedzialny za rozwój nowotworu nerki ? mówi w wywiadzie dla gazeta.pl Paulina Marona, doktorantka na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i miłośniczka fantastyki. Niedawno wygrała konkurs L?Oréal Polska dla Kobiet i Nauki. W 2018 roku otrzymała stypendium START.

? W dzieciństwie jedna rzecz była stała: lubiłam podglądać przyrodę. Zastanawiać się, dlaczego liście zmieniają kolor i spadają, obserwować owady, dreptać za mrówkami. A później zaczęłam hodować fasolę. Ale nie tak, jak to się robi na zajęciach biologii w szkole podstawowej. Ja swoje fasole opisywałam i hodowałam na odpowiednich pożywkach, by sprawdzić, w jakich warunkach rozwijają się najlepiej ? wspomina Paulina Marona.

Paulina Marona zaczęła prace nad rozwojem i biologią nowotworów już w czasie studiów licencjackich na kierunku biotechnologia. Jest stypendystką programu START 2018, w ramach tego stypendium otrzymała również finansowanie miesięcznego stażu zagranicznego w AntiCancer Inc. San Diego (USA).

Przeczytaj więcej o konkursie L?Oréal Polska dla Kobiet i Nauki w artykule #JestemStartowcem: nasze laureatki nagrodzone w konkursach L?Oréal dla Kobiet i Nauki oraz Innowacja jest kobietą

Artykuł o Paulinie Maronie Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej z cyklu ?Młoda Polska? ukazał się na stronie gazeta.pl tutaj.

Zachęcamy do wspierania stypendystów programu START w konkursie 2020 i przekazywania darowizn wszystkich, którzy podzielają naszą wiarę w to, że warto dawać szansę młodym ludziom i pomagać im rozwinąć skrzydła. Każda, nawet najmniejsza cegiełka jest dla nas bardzo ważna. Wesprzyj młodych naukowców tutaj

Na zdjęciu Paulina Marona, fot. archiwum L?Oréal.

#JestemStartowcem, #SuperWomanInScience

Cofnij