Kierunek Zachód, przystanek emigracja. Dyskusja wokół książki Magdaleny Wnuk

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W ostatniej dekadzie PRL z Polski wyjechało na stałe ok. 1,3 mln Polek i Polaków. Wśród migrujących byli azylanci stanu wojennego, uchodźcy solidarnościowi, migranci zawodowi o bardzo różnych stopniach wykształcenia i kwalifikacji. Jakie były ich doświadczenia emigracyjne? Jak wyglądało ich życie codzienne oraz zaangażowanie polityczne i społeczne w nowych krajach zamieszkania? Czym różniły się ich doświadczenia od współczesnych migracji Polaków w Unii Europejskiej? Zapraszamy do dyskusji wokół książki Magdaleny Wnuk Kierunek Zachód, przystanek emigracja.

Magdalena Wnuk, Kierunek Zachód, przystanek emigracja. Adaptacja polskich emigrantów w Austrii, Szwecji i Włoszech od lat ?80. XX w. do współczesności, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2019. Książka wydana w ramach konkursu Monografie FNP.

środa, 23 października, godz. 18:00

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od Kubusia Puchatka)

Goście spotkania:

  • dr Michał Garapich (Uniwersytet Roehampton)
  • dr Magdalena Wnuk

Prowadzenie:

  • dr Helena Patzer (IEiAK UW)

Pracownia Warecka ? zadanie finansowane w ramach umowy 973/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Cofnij