Konferencja EFC Research Forum

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 17 i 18 października br. w Hanowerze odbędzie się konferencja pod hasłem ?Myśleć ponad granicami ? transgraniczne badania i ich finansowanie.? Konferencję organizuje EFC Research Forum, Forum Naukowe Europejskiego Centrum Fundacji, którego członkiem jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Głównym tematem konferencji będzie współpraca międzynarodowa w zakresie badań oraz rozwiązywania globalnych problemów, takich jak ograniczanie zasobów, radykalizacja polityczna czy globalizacja. Uczestnicy konferencji przyjrzą się wspólnie możliwościom tworzenia skutecznych partnerstw i roli, jaką może odegrać sektor pozarządowy w ich wspieraniu.

W programie zaplanowano wystąpienia dotyczące dotychczasowych doświadczeń i dobrych praktyk we współpracy międzynarodowej ? zarówno z perspektywy naukowca jak i grantodawcy. Będzie również mowa o tworzeniu sojuszy na poziomie globalnym, o dyplomacji naukowej i o przyszłości polityki badawczej w Europie. Jako jeden z panelistów w Hanowerze wystąpi laureat programu Mistrz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, prof. Marek Kwiek, dyrektor Centrum Studiów nad Polityką Publiczną i kierownik Katedry UNESCO Badań Instytucjonalnych i Polityki Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gospodarzem wydarzenia będzie Volkswagen Stiftung, członek EFC Research Forum.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć tutaj

Link do rejestracji tutaj 

Cofnij