Konferencja młodych polskich naukowców w Oksfordzie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Dwustu dwudziestu polskich naukowców pracujących w Polsce i za granicą wzięło udział w popularnonaukowej, interdyscyplinarnej konferencji ?Science: Polish Perspectives? w Oksfordzie, aby zaprezentować swoje badania i wymienić się doświadczeniami.

Dwunastu wybitnych młodych polskich naukowców z najlepszych światowych uniwersytetów i instytutów przedstawiło swoje badania w formie krótkich 10-minutowych wystąpień. Kolejnych szesnaście osób zaprezentowało swoje dokonania w formie plakatów. Tematyka wystąpień była bardzo szeroka ? od kwantowej rewolucji komputerowej, przez holografię czy biologię ewolucyjną, po katalizę przy użyciu złota. Uczestnicy konferencji wzięli też udział w warsztatach o rewolucji biznesowej na Marsie, budowali balon stratosferyczny i uczyli się mówić o swoich badaniach w 45 sekund.

O swoich dokonaniach opowiedzieli także goście specjalni. Dr Małgorzata Trynka przedstawiła swoje dokonania w dziedzinie genomiki, nad którą pracuje na Uniwersytecie w Cambridge, natomiast prof. Mariusz Ratajczak (Uniwersytet w Louisville) opowiedział o przyszłości medycyny regeneracyjnej. Dr Artur Chmielewski z NASA zaprezentował historię misji Rosetta, pierwszego w historii lądowania na komecie.

Wydarzenie odbyło się w dniach 18-19 listopada 2016 i zostało zorganizowane przez Fundację Polonium i Oxford University Polish Society. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej była partnerem konferencji.

Zapraszamy do śledzenia dalszych losów inicjatywy na stronie internetowej ?Science: Polish Perspectives? oraz na Facebooku.

Fot. Natalia Kobylińska

 

 

 

Cofnij