Konferencja ?Odpowiedzialne Badania i Innowacje ? nauka dla społeczeństwa i gospodarki?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji ?Odpowiedzialne Badania i Innowacje ? nauka dla społeczeństwa i gospodarki?, która odbędzie się w dniach 28-29 listopada br. w Poznaniu.

Jest to pierwsza tego typu konferencja organizowana dla polskiego środowiska naukowego, przedstawicieli biznesu, samorządów, organizacji pozarządowych. Jej celem jest zbudowanie trwałej, interdyscyplinarnej platformy współpracy między tymi sektorami.

Szczególnym celem konferencji jest upowszechnienie programów badawczych, dydaktycznych, edukacyjnych, odpowiadających na współczesne wyzwania globalne i lokalne, które przyczynią się do dobrostanu społecznego.

Konferencja zgromadzi ekspertów, naukowców i praktyków. Zaprezentują oni najważniejsze trendy i wpisujące się w nie projekty w obszarze odpowiedzialnych badań, innowacji społecznych, nowych programów kształcenia, wzmacniających współpracę różnych środowisk z uczelnią.

W ramach wykładów plenarnych, dynamicznych sesji równoległych połączonych z otwartą debatą, formułą okrągłego stołu i warsztatów będzie można wspólnie definiować wyzwania, z jakimi powinno się mierzyć polskie środowisko naukowe, tak aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w sprawy lokalne. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu.

Podczas konferencji wykład plenarny wygłosi prof. Maciej Żylicz, prezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. FNP, wraz z Polską Siecią Kobiet Nauki, opiekuje się także panelem: „Różnorodność i równość w badaniach naukowych”, w którym udział wezmą:

  • dr Anna Frątczak (moderatorka, PSKN), Adam Zieliński (FNP),
  • dr Marta Szajnik-Szczepański (Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie),
  • prof. Bogumiła Kaniewska (Prorektor, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Na panel zapraszamy 29.11 w godz. 15.45-17.15. 

Program konferencji

Strona internetowa wydarzenia

Rejestracja

Cofnij