Konferencja Polish Scientific Networks: Science & Medicine

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 21-23 czerwca br. w Łodzi odbędzie się Konferencja Polish Scientific Networks, której współorganizatorem jest Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do naukowców nieklinicznych i klinicystów oraz do wszystkich instytucji i firm zainteresowanych wspieraniem innowacyjności poprzez współpracę z lekarzami i naukowcami.

Głównym celem konferencji jest stworzenie forum stanowiącego wspólną przestrzeń dla naukowców oraz lekarzy próbujących wdrażać najnowsze zdobycze medycyny w praktykę kliniczną. Podczas konferencji naukowcy przedstawią najciekawsze obecnie projekty z zakresu np. epigenetyki, nowotworów, chemii biologicznej, nauk o mózgu, biologii rozwoju, bioinformatyki, biologii systemowej, biomodelowania itp., a klinicyści wskażą, jak wykorzystują takie najnowsze osiągnięcia badawcze w leczeniu swoich pacjentów. Zadaniem konferencji, poza prezentacją aktualnego stanu wiedzy i możliwości medycyny, jest więc stworzenie warunków do networkingu pomiędzy naukowcami nieklinicznymi a klinicystami.

Więcej informacji o konferencji, w tym program i link do rejestracji można znaleźć tutaj.

Konferencja organizowana jest przez Akademię Młodych Uczonych PANMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem konferencji.

Zapraszamy!

Cofnij