Konferencja ?Science. Polish Perspectives? w Cambridge ? rejestracja przedłużona

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Zapraszamy młodych polskich naukowców, którzy pracują poza granicami Polski, do rejestracji na konferencję ?Science. Polish Perspectives?, która odbędzie się w dniach 30 i 31 października w Cambridge. Termin rejestracji wydłużono do piątku 11 września. 

Spotkanie skierowane jest do młodych naukowców, doktorantów i studentów polskiego pochodzenia, którzy prowadzą swoje badania na uniwersytetach poza granicami Polski. Podczas organizowanej co roku konferencji badacze mają możliwość networkingu i dyskusji na tematy związane z uczestnictwem Polski w rozwoju nauki i technologii. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja nauki i wzmocnienie współpracy między polskimi naukowcami pracującymi za granicą.

W konferencji, oprócz młodych badaczy u progu kariery naukowej, wezmą udział również uczeni o uznanym dorobku. Tym razem wśród nich znalazł się m.in. profesor Mariusz Jaskólski, który wraz z drem Alexandrem Wlodawerem otrzymał przyznawaną przez FNP i AAAS Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową za badania strukturalne białek o znaczeniu medycznym ? badania te przyczyniły się do opracowania nowych terapii leczenia chorób człowieka, takich jak AIDS czy białaczka u dzieci.

Organizatorem konferencji jest Cambridge University Polish Society. Rejestracja na październikową konferencję trwa do 11 września pod adresem: http://www.polishperspectives.org. Informacja o wydarzeniu na facebooku: link.

Cofnij