Konferencje biznesowe ?Innowacja, finansowanie, nauka, rozwój?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Nauka i biznes
-A A+

Za nami dwie konferencje z cyklu ?Innowacja, finansowanie, nauka, rozwój?. Pierwsza z nich odbyła się 25 maja we Wrocławiu, druga 31 maja w Łodzi. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele biznesu z regionów.

We Wrocławiu zaprezentowała się spółka laureatów Fundacji: firma XTPL, producent wyświetlaczy i ogniw słonecznych, oraz firma Saule Technologies, która jako jedna z pierwszych na świecie pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych.

W Łodzi historię swojego sukcesu przedstawiła innowacyjna firma z branży biotechnologicznej ? NapiFeryn BioTech posiadająca nowatorską technologię produkcji białka z rzepaku oraz Delia Cosmetics ? firma produkująca kosmetyki.

015

Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, opowiedziała o innowacjach i badaniach w firmach podczas konferencji we Wrocławiu. Fot. One HD.

Konferencje dla przedsiębiorców organizuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wraz z Konfederacją Lewiatan. Celem spotkań jest przedstawienie firmom możliwości finansowania prac B+R oraz innowacji ze środków pochodzących z funduszy unijnych.

Czterogodzinne konferencje obejmują dwa powiązane ze sobą bloki tematyczne:

  • poranny ? prezentacja uzupełniających się instrumentów finansowych obejmujących wsparcie dla biznesu w ramach programów TEAM-TECH  Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz  preferencyjne finansowanie bankowe dla sektora MŚP w ramach kredytu na innowacje technologiczne, kredytu UNIA+ oraz dotacji na leasing maszyn i urządzeń oraz prezentacja przedstawiciela znanej firmy lokalnej;
  • południowy ? dwa interaktywne warsztaty, na których prowadzący szczegółowo omawiają prezentowane w bloku porannym metody finansowania inwestycji, badań i możliwości rozwoju. Warsztaty mają charakter praktyczny i zawierają prezentację wybranych regionalnych case studies.

Następne spotkanie zaplanowano na 22 czerwca. Z przedsiębiorcami spotkamy się tym razem w Lublinie.

Więcej informacji o konferencjach

Więcej informacji o firmie XTPL

Prezentacja do pobrania

Zdjęcia

Ulotka

 

zestawienie 2 logotypów_IR i EFRR_kolor

 

Cofnij