Konkurs START 2013 rozstrzygnięty

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła 21. konkurs w programie START i wyłoniła 127 tegorocznych laureatów – młodych, wybitnych uczonych na starcie kariery naukowej. Każdy z nich otrzyma od Fundacji stypendium w wysokości 28 tys. zł. Stypendium to można przeznaczyć na dowolny cel.  

W ramach stypendium START Fundacja przyznaje również specjalne wyróżnienie dla kandydatów najwyżej ocenionych w konkursie. W tym roku otrzymali je dwaj badacze: dr n. med. Wojciech Fendler z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz mgr inż. Grzegorz Soboń z Politechniki Wrocławskiej. Kwota ich stypendium zostanie podwyższona do 36 000 zł ze środków uzyskanych przez FNP z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Tegoroczni stypendyści zostali wybrani spośród 1076 kandydatów. Współczynnik sukcesu w konkursie wyniósł 11,8% a startowali w nim zarówno kandydaci ubiegający się o stypendium po raz pierwszy, jak również stypendyści z ubiegłego roku przedłużający stypendium. Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zawiadomienia o jego wynikach.

Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbędzie się 20 kwietnia (sobota) o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie. Laureaci otrzymają zaproszenia na uroczystość w najbliższym tygodniu.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Cofnij