Konkursy TEAM, TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility rozstrzygnięte

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility. Finansowanie ? na łączną kwotę ponad 48 mln zł otrzyma piętnastu naukowców.

Program TEAM oferuje granty na przełomowe w skali międzynarodowej badania realizowane przez wybitnych uczonych w zespołach badawczych. Do drugiego konkursu w programie TEAM zgłoszono 52 projekty. Ośmiu laureatów otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę w wysokości ponad 27 mln zł. Nagrodzeni badacze będą prowadzić swoje projekty we współpracy z łącznie 23 naukowymi partnerami zagranicznymi.

Program TEAM-TECH umożliwia finansowanie projektów B+R związanych z powstawaniem produktu lub procesem produkcyjnym o dużym znaczeniu dla gospodarki. Program TEAM-TECH Core Facility natomiast oferuje środki na tworzenie lub rozwijanie usług badawczych z wykorzystaniem dostępnej aparatury naukowo-badawczej. Do konkursów w programach TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility zgłoszono w sumie 32 wnioski, spośród których siedem otrzyma dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 21 mln zł. Laureaci będą realizować badania we współpracy z 11 partnerami gospodarczymi.

Uwaga: lista grantobiorców w programie TEAM-TECH może zostać uzupełniona po wdrożeniu wymaganych przez panel zmian w jednym projekcie.

Aktualnie trwa nabór do kolejnych konkursów w programie TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TEACH Core Facility. Wnioski można składać do 16 stycznia 2017 r. Konkursy w tych programach będą organizowane średnio dwa razy w roku do końca 2019 r.

Programy TEAM, TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility są realizowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków pochodzących z Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Materiały dla MEDIÓW

team-infografika

team-tech-team-tech_core_facility_infografika

Na zdjęciu: prof. Piotr Garstecki, laureat TEAM-TECH, fot. OneHD. 

zestawienie-2-logotypow_ir-i-efrr_kolor

Cofnij